Home Trajnime Konsultime Si duhet shfrytezuar Konkurentin ?

Kompnia juaj ofron produkt te mire ne treg, dhe I gjithe tregu blen produktin tuaj. Produkti juaj ne kete rast eshte Wiski. Nje gote Wiski ju e shisni per 10 €. Tani keni fituar edhe nje Goodwill te mire ne treg.
Nje dite nje kompani hapet afer jush me veprimari te njet por kjo kompani ofron nje gote wiski per 7 € dhe kualiteti I wiskit eshte me I dopet se I juaji.

 

 

Tani ju si menaxher I kompanis, qfar do te benit per ta mundur konkurentin tuaj, I cili ka haput dyqanin afer jush dhe ofron cmime me te lira se ju.

Pytjet qe ju ndihmojn te gjeni pergjigje:

  1. 80% e tregut do ti fitoj konkurenti ime sepse ofron wiski me cmim shume me te lir se un
  2. Do te kem shume pak klient dhe te gjithe ato do te jene miqt e mi te cilet I vijn keq te shkojn tek konkurenti im
  3. Do t`i uli  cmimin nga 10 € ne 7€ per ti bere konkurenc, konkurentin time te sapo ardhur
  4. Do ta mbyll veprimtarin

Ju lutemi komentoni mendimet tuaja se si do te kishit vepruar ne kete situat ? Dhe me pas staffi yne do te tregoj zgjidhjen me te mire te mundeshem.

 

—————————————

Pergjigja:

Produktin te cilen e shet per 10 euro, e ngrit cmiminne 12 euro, dhe publikon (lindja e produktit ) nje produkt te ngjajshem me konkurentin me cmim te ngjajshem me ate. 
Me nje hap te tille duke e patur parasysh se ju vetem keni nje emer te mire ne ate treg dhe lavderoheni per produktet tuaja. Konkurenti i sapo ardhur ska zgjidhje tjeter vetem se te ndroj lokacionin apo ti`a ve qelsin ndermarjes. 

Autor:
Erhan Krasniqi
Menaxherat.com

bokep indo xnxx porno gratisAmatore Maturo Carino E Coccoloso 無料 エロ 動画 Bionda piccolina si fa scopare la figa dura in hd